Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till oss.

Rydebäcksskolan
Besöksadress: Storövägen 51
Postadress: 251 89 Rydebäck

Skolledning

Magnus Lindow, rektor F-9
magnus.lindow@helsingborg.se
Telefon: 042-10 40 51

Johan Borkmar, biträdande rektor 7-9
Johan.Borkmar@helsingborg.se
Telefon: 042-10 58 51

Alma Fazlic, biträdande rektor F-3
alma.fazlic@helsingborg.se
Telefon: 042-10 41 64

Charlotte Hellbring, biträdande rektor 4-6
charlotte.hellbring@helsingborg.se
Telefon: 042-104166

Malin Andersson, biträdande rektor Fritidshemmet
Malin.Andersson8@helsingborg.se
Telefon: 0722-115 223

Administration

Annika Andersson, administrativ samordnare
Telefon: 042-10 54 23
annika.andersson3@helsingborg.se

Lina Bårström, skoladministratör
Telefon: 042-10 41 67
lina.barstrom@helsingborg.se

Elevhälsan

Skolhus 1

Emma Kurti, skolsköterska
Ansvarig för elever i år F-6
emma.kurti@helsingborg.se
Telefon: 042-10 41 72
Mobil: 0722-27 34 54

Skolhus 2

Lotta Andersson, skolsköterska
Ansvarig för elever i år 7-9
ann-charlotte.andersson@helsingborg.se
Telefon: 0708-19 38 29

Eva Zembron-Björk, skolläkare
bokas via skolsköterskan

Julia Achiniotis, kurator
julia.achiniotis@helsingborg.se
Telefon: 0708-694208

Studie- och yrkesvägledare

Sofi Rasmusson
sofi.rasmusson@helsingborg.se
Finns på plats måndag, onsdag och fredag.
Telefon: 042-10 24 88

Personal

Förskoleklass, Skogsdungen: 042-10 41 70, 042-10 33 96
År 1, Skogsdungen: 042-10 33 94
År 2 och 3: 042-10 41 81
År 4, paviljong Gräddög: 042-10 30 44
År 5 och 6: 042-10 41 82
År 7-9: 042-10 79 51
År 7-9: 042-10 63 60
År 4, paviljong Gräddög: 042-10 30 44